9625
България
Тази вечер варненци излязоха, за да искат справедливостТази вечер варненци излязоха, за да искат справедливост, каза кметът на крайморския град Благомир Коцев в обръщението си към протестиращите, които се събраха пред сградата на Общината.Първоначално протестиращите бяха пред Областната администрация, след което с шествие по централните улици стигнаха до Общината.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 01 Декември 2025, 20:33 ч.
Тази вечер варненци излязоха, за да искат справедливост, каза кметът на крайморския град Благомир Коцев в обръщението си към протестиращите, които се събраха пред сградата на Общината. Първоначално протестиращите бяха пред Областната администрация, след което с шествие по централните улици стигнаха до Общината. През последните пет месеца в ареста издържах заради всички вас, каза Коцев. Той подчерта, че българите са се събудили и осъзнават, че могат сами да избират своята свобода. "Ако не бяхте вие през тези пет месеца, може би нямаше да съм на свобода в момента. Благодаря ви“, каза Коцев. Кметът допълни, че протестът тази вечер е заради проектобюджета на държавата за 2026 г., който вместо да разпределя справедливо благата, е успял да ядоса всички – работодатели, работещи, всички българи. Тази вечер искаме справедливост, както и това институциите да не се използват като бухалки, допълни Коцев. По думите му случилото се през последните пет месеца всъщност ще отвори нова страница и за Варна, и за България. Според него демокрацията през последните години в България е била задушена и е време хората да си я върнат.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
|
|
|
Глобиха във Врачанско трима водачи, участващи в гонки и дрифтове
|
|
|
Общинският съвет в Самуил ще разгледа предложение за осигуряване на финансиране за соларни системи и електромобили в социалните услуги
|
|
|
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“
|
|
|
Втори електрически автомобил е доставен за нуждите на социалните услуги в Ловеч
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Две 17-годишни момчета са пострадали от токов удар в района на железопътната гара в Стара Загора
|
|
|
Образувано е досъдебно производство за вандалски прояви в село Връв, съобщиха от полицията във Видин
|
|
|
Пожарникари в Кюстендилска област са гасили четири пожара
|
|
|
Австрийски гражданин е пострадал при инцидент в археологическия резерват във Велики Преслав
|
|
|
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
|
|
Радиопрограми



Тикер
9625
ЗАПАЗИ
Двама души са задържани у нас при спецакция на българските и румънските власти на 18 юни срещу мрежа за клониране на карти за горива, съобщиха от Главна дирекция (ГД) "Борба с орга ...